سوالات متداول

چگونه همیشه تماس های من پاسخ داده می شود؟

ما در "دفترشما" با اتکا به کادر حرفه ای و آموزش دیده اپراتوری خود و همچنین با استفاده از بروزترین تکنولوژی ها در زمینۀ مرکز تماس می توانیم همیشه از جوابگو بودن به تماس های شما در ساعات اداری هفته مطمئن باشیم. تماس های شما همیشه در صورت آزاد بودن به یک منشی انتقال داده می شود. در صورت در دسترس نبودن یا مرخصی بودن منشی اختصاصی شما، تماس بعد از گذشت چند ثانیه به اپراتور هم گروهی منتقل می شود، تا هیچ وقت تماس از دست نرود.

آیا هزینه های جانبی و اضافی به غیر از سرویس پایه وجود دارد؟

خیر. هیچ هزینه ای به هزینه سرویس پایه و سرویس ویژه انتخابی شما در طول ماه اضافه نخواهد شد. تنها هزینه متغییر در ماه هزینه های دایورت کردن تماس ها می باشد.

هزینه دایورت ها یعنی چی ؟

وقتی مخاطبین شما با تلفن های شما تماس می گیرند و خواستار صحبت با شما و یا مدیریت می شوند پرسنل "دفتر شما " از خطوط دفتر با شما تماس می گیرند لذا هزینه های تماس خروجی باید پرداخت شود. ما در "دفتر شما" همان تعرفه مخابرات را برای تماس های دایورت شده با شما حساب کرده و از بیعانه کسر می کنیم.

چگونه تماس ها دایورت می شود؟

از خدمات پیشرفته "دفتر شما" سرویس “follow me” می باشد. با توجه به نرم افزار پیشرفته ای که در اختیار پرسنل مجرب "دفتر شما" قرار دارد شما می توانید با دادن اطلاعات در چارت سازمانی و یا افرادی که با شما همکار هستند از این خدمات بدین صورت استفاده کنید. وقتی تماس گیرنده ای با شما یا همکاران شما قصد صحبت دارد،  کادر "دفتر شما " بر حسب زمانبندی ارائه شده از جانب شما می تواند عمل کند و می داند که در آن زمان از روز باید تماس را به کدام شماره و چه شخصی انتقال دهد. در صورت تمایل نداشتن شما به صحبت مستقیم با تماس گیرنده درخواست تماس گیرنده ثبت و به شما sms و ایمیل می شود تا شما هم در جریان تماس ها قرار بگیرید.

تماسهای خروجی به چه منظور استفاده می شود؟

هدف اصلی تماس های خروجی داشتن رابطه مستقیم با مخاطبان شما می باشد . شما می توانید برای تماس با مخاطبین خود از کادر "دفتر شما" استفاده کنید که تماس از دفترتان گرفته شود و به شما وصل گردد علی رغم اینکه شما حضور واقعی در دفتر ندارید.

چه اتفاقی می افتد اگر از مرز 30 تماس در روز تلفن های من رد شود؟

اگر به علت تبلیغات تعداد تماس های شما در روز بالا برود کادر مجرب "دفتر شما" قادر به جوابگویی تماسهای شما خواهد بود البته اگر از مرز 30 تماس رد شود هزینه اضافه تماس روزانه که جزء سرویس های ویژه "دفتر شما" است از بیعانه کسر خواهد شد.

اگر بخواهم تبلیغات داشته باشم باید هزینه اضافی بدهم؟

خیر، شما فقط باید با دفترتان تماس گرفته و پرسنل را از محتوای آگهی خود مطلع کنید تا کادر مجرب بتوانند به صورت حرفه ای و کامل تماسهای شما را پاسخگو باشند و به شما اطلاع رسانی کنند.

خدمات اصلی در سرویسهای دارای منشی حقیقی چیست؟

  • تیمی از کادر مجرب و حرفه ای برای پاسخگویی به تماس های شما با هر واژه ای که شما بخواهید
  • پاسخگو بودن به سوالات مخاطبین شما به صورت حرفه ای 
  • دریافت سفارشات و درخواست تماس گیرنده و انتقال آن به شما
  • ثبت قرار ملاقات های شما
  • انجام کلیه تماس های خروجی شما
  • دایورت و انتقال آنی تماس به شما
  • تلفن و فکس اختصاصی با پیش شماره 2 در تهران
  • دریافت فکس ها از طریق ایمیلتان
  • دریافت پیامهای صوتی از طریق ایمیل و تلفن

آیا باید از تلفن های شما استفاده کنم یا از خطوط فعلی خود می توانم استفاده کنم؟

در بسته های خدماتی "دفتر شما" می توانید از تلفن ها و خطوط دفتر شما که منحصراً متعلق به شما خواهد بود استفاده کنید. البته شما قادر خواهید بود از خطوط فعلی خود در دفتر ، کارخانه و یا منزل استفاده کنید فقط کافیست که خط مورد نظر را به شماره های انحصاری خودتان در "دفتر شما" دایورت کنید تا منشی های ما در "دفتر شما" پاسخگو باشند.

آیا مالکیت خطوط به من داده می شود؟

تا زمانی که شما با "دفتر شما" قرار داد دارید خطوط متعلق به شما است و در نهایت با هزینه ی کمی می توانید خطوط را برای خود رزرو کنید و در آینده از آن استفاده نمایید. به علت تعداد بسیار بالای خطوط که در اختیار "دفتر شما" می باشد ما هیچ نیازی به استفاده مجدد از خطوط را نداریم.

به چه صورت سفارشات من را از مشتریان می گیرید و به من سریع اطلاع می دهید؟

بر حسب نیاز شما وقتی سفارش برای شما ثبت می گردد کادر"دفتر شما" طبق دستورالعمل نرم افزار عمل کرده و اطلاعات مورد نظر را از مشتری گرفته و به شما انتقال می دهند. این انتقال اطلاعات می تواند از طریق تلفن، پیام کوتاه ، ایمیل و یا سایت شما باشد.

چقدر طول می کشد تا من بتوانم از این خدمات استفاده کنم؟

ظرف 24 الی 48 ساعت سرویس شما راه اندازی و قابل بهره برداری می باشد.

هزینه داشتن منشی حقیقی چقدر است؟

بستگی به نوع پکیج انتخابی شما دارد. می توانید با وارد شدن به بخش تعرفه ها و بررسی دقیق طبق نیاز خود بسته را انتخاب و با ما تماس بگیرید.

چگونه می توانم هزینه ها را پرداخت کنم؟

بهترین گزینه برای پرداخت به صورت online و یا کارت به کارت کردن و یا واریز وجه به حساب"دفتر شما" می باشد.

آیا می توانم ابتدا شماره های خود را رزرو کنم و بعد سرویس را راه اندازی کنم؟

شما می توانید شماره مورد نظر را انتخاب نموده و به مدت 2 هفته رزرو نمایید و پس از 2 هفته به منظور استفاده ار این خطوط باید حداقل یکی از  پکیج های ما را انتخاب کنید و هزینه را واریز و قرارداد و مدارک را تحویل داده تا  اقدامات فعال سازی سرویس انتخابی مبذول گردد. 

آیا برای راه اندازی سرویس هزینه ی اولیه وجود دارد؟

خیر، تمامی هزینه های اولیه سرویس شما به صورت رایگان بوده و شما می توانید به راحتی سرویس خود را شروع کنید.

در همه شعبه ها بسته های پستی دریافت می گردد؟

بله. فقط نام و شماره فرستنده و گیرنده روی پاکت باید نوشته شود و با هماهنگی قبلی ارسال گردد.

از کد پستی و آدرس تمام شعبه ها در سربرگ و ... می توان استفاده کرد؟

خیر. برکزاری جلسات  می توان استفاده کرد.

برای گرفتن دسته چک ، نمایندگی ، ثبت شرکت و... می توان از آدرس استفاده کرد؟

هر جا که بار مالی داشته باشد و برای ارائه به ادارات و مراکز دولتی و ثبت شرکت و بیمه و فاکتورهای رسمی قابل ارائه به مالیات و.... نمی توان آدرس را اعلام کرد.

اجاره نامه هم داده می شود؟

اجاره نامه نمی دهیم. قرارداد فی ما بین ما و شما امضاء می گردد.

LiveZilla Live Chat Software