خدمات پس از فروش

واحد ارتباط با مشتریان، بخش صدای مشتری، واحد فنی، و خدمات نمایندگی ها از خدمات پس از فروش دفتر کار مجازی دفتر شما می باشد.

دفتر شما ارائه دهنده خدمات دورکاری به شما این امکان را می دهد تا دفتری در قلب شهر تجاری ایران برای خود فراهم آورید. این شرکت خدماتی همچون منشی اختصاصی، خط تلفن اضافه، محلی برای برگزاری کنفرانس، برگزاری جلسات اداری و دریافت مرسولات را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد و در راستای ارائه این خدمات واحد خدمات پس از فروش را برای کابران خود در نظر گرفته تا رضایت مشتریان خود را تا صد در صد فراهم آورد.

واحد ارتباط با مشتریان (Call center)

واحد ارتباط با مشتریان به صورت پیوسته و در طول ساعات اداری ایام هفته پاسخگوی مشتریان "دفتر شما" می باشد.
در این بخش مشتریان به صورت مستقیم (تلفنی – کتبی – حضوری ) با شرکت ارتباط برقرار می کنند. درخواست و تماس مشتری توسط پرسنل این بخش ثبت، بررسی و رسیدگی می شود . درصورتیکه مشتری درخواست خدماتی همچون برگزاری کنفرانس، برگزاری جلسات، دایورت کردن تماس ها و دریافت مرسولات داشته باشد، با راهنمائی و پیگیری پرسنل مربوطه، امکان ارائه خدمات توسط نمایندگان مجاز فراهم می شود و در صورتیکه تماس مشتری جهت طرح انتقاد، پیشنهاد، شکایت و یا درخواست اطلاعات باشد، پیگیری لازم تا اطمینان از جلب رضایت مشتری صورت می گیرد.

بخش صدای مشتری ( VOC)

این بخش برای انعکاس نظرات ( پیشنهاد – انتقاد – شکایت ) مشتریان به مدیریت ارشد سازمان سازماندهی شده است. در صورتیکه به هر علتی مشتری از نحوه عملکرد خدمات پس از فروش دفتر شما ناراضی باشد، با تماس با این مرکز، صدای مشتری به گوش مدیران سازمان رسیده و اقدامات لازم جهت جلب رضایت مشتری و بهبود وضعیت خدمات رسانی انجام می شود. با بررسی و ریشه یابی علت نارضایتی مشتریان در این بخش همه عوامل شبکه خدمات پس از فروش ( نمایندگیها - مرکز خدمات مشتریان  – کیفیت خدمات و...) در حال بهبود مستمر می باشد.

واحد فنی

بخش فنی موجود از دوقسمت اصلی - تحقیقات و آموزش و اپریشنال و سرویس دهی در طول ساعات اداری ایام هفته تشکیل شده است.
وظیفه اصلی قسمت تحقیقات و آموزش، آموزش و ارتقاء نمایندگیهای مجاز از لحاظ فنی می باشد. این قسمت با ارائه جزوات آموزشی فنی – دوره های آموزشی حضوری – اطلاع رسانی از آخرین تغییرات فنی محصولات و بازرسی و پاسخگوئی به مشکلات فنی نمایندگیهای مجاز در بالا بردن سطح دانش فنی نمایندگان مجاز جهت ارائه خدمات بهتر موثر بوده است. در این قسمت با انجام تحقیقات روشهای بهینه ای برای رفع بهتر و موثر تر مشکل محصولات به دست می آید و این روشها در اختیار نمایندگیهای مجاز قرار می گیرد.
همچنین این قسمت با بررسی مشکلات ایجاد شده برای سرویس های موجود و انعکاس آن به بالا رفتن سطح کیفیت سرویس های "دفتر شما" نیز موثر می باشد.
قسمت اپریشنال واحد مرکزی به ارائه خدمات فنی در طول ساعات اداری ایام هفته می پردازد و در صورت بروز هر گونه مشکل موصوف به ارائه خدمات سریع و رفع مشکل در طول ساعات اداری ایام هفته می باشد تا در نتیجه به جلب رضایت مشتری ختم شود.

واحد مرسولات

این واحد کلیه مرسولات دریافتی مشتریان را چه برای ارائه توسط شخص مشتری و چه برای ارسال توسط "دفتر شما" با کیفیت بالا انجام داده و به اطلاع مشتریان خود می رساند.

واحد خدمات نمایندگیها

ارتباط بین نمایندگیهای مجاز توسط بخش نمایندگیها انجام می شود.  نمایندگان به صورت تماس تلفنی و یا کتبی و یا به صورت حضوری با این بخش ارتباط برقرار کرده و مسائل و درخواستهای خود را مطرح می کنند و این بخش وظیفه انعکاس، بررسی، رسیدگی و پاسخگوئی به کلیه این موارد را به عهده دارد. از جمله وظائف دیگر بخش خدمات پس از فروش دفتر شما:  بررسی نیاز به ایجاد نمایندگی، بررسی درخواست متقاضیان نمایندگی، تائید صلاحیت و ایجاد نمایندگی، کنترل و بازرسی نمایندگیها، هماهنگی های لازم جهت آموزش و ارتقاء نمایندگیها، هماهنگی های لازم جهت ایجاد سمینارهای دوره ای، ایجاد انگیزه، کنترل وضعیت پشتیبانی و ... می باشد.

LiveZilla Live Chat Software